//
právě čtete ...
All posts

Steve Blank v Praze (aktualizováno o video)


Tak jsem byl včera v Praze v hospodě se Stevem Blankem, guru start-upistů ze Silicon Valey. Bylo by velké štěstí ho potkat před dvěma lety v SV, ale mluvit s ním v Praze bylo pro mě něco jako pít pivo s Mickem Jaggerem :-). Po 21 letech práce v osmi startupech postavil metodiku Customer Development, která je nejen pro startupisty, ale i pro každého, kdo se snaží přinášet na trh nové produkty a služby (knihy najdete  na Amazon, blog www.steveblank.com). Z jeho práce vychází i jeho žák Eric Ries se svým hnutím Lean Startup (http://theleanstartup.com/)

Díky Nikolovi Rafajovi a Lence Kučerové za pohotovost s jakou akci zorganizovali (potom co nic netušící Steve tweetnul, že je v Praze). Svět je globální vesnice a mě to baví. 

Před návštěvou hospody proběhla improvizované uzavřená minikonference skvěle vedená Vojtou Bednářem z tyinternety.cz. Jeden zajímavý příběh za všechny: během spuštění iPhone na trh přišel na představenstvo Nokie návrh jednoho z týmů, že dokáží podobný telefon také připravit. Představenstvo reagovalo „s tím se nebudeme zabývat, jaký mají tržní podíl?“. Dnes to vypadá úsměvně a Steve k tomu dodává „disruption always looks like a toy, so be careful“.

Tady je článek Steva Blanka o včerejším setkání: http://steveblank.com/2012/06/26/on-vacation-2/

… a zde je video

 

 

About Petr Šídlo

Life is innovation.

Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vložte email adresu a dostávejte upozornění na nové příspěvky emailem.

Připojte se k 174 dalším odběratelům

O autorovi

První krok k podnikání v inovacích bylo uvědomění, že vše, co nezačíná u srdce, je odsouzené k neúspěchu. A tak dělám čemu věřím a užívám si, že to nemusí být nic jiného.

%d blogerům se to líbí: